از الـف تـا نـون

توضیح مختصر ؟!

از الـف تـا نـون

توضیح مختصر ؟!

انقلاب فرزندانش را نه‌می‌بلعد؛ این جمهوری است که فرزندان انقلاب را می‌بلعد ...
بی زحمت کپی برداری نشود !
با تشکرات فراوان .

طبقه بندی موضوعی
پیوندها
۱۹آذر

بسم حق
مطلبی را از کتاب شریف هزار و یک کلمه علامه عظیم الشأن حسن زاده نقل کنم که مناسب حال این روزهای مملکت اسلامی شیعه چه از منظر سیاسی و چه از منظر اجتماعی است و آن این است که:
"اى مخاطب من! هرکس هستى بدان و ملتفت این نکته باش که اگر یک دسته از مردم در کار خود بدون فکر کار کنند بصرف تقلید، ما آنها را سرزنش و توبیخ مى‏نماییم و مى‏‌گوییم: تو از مراحل انسانیت قدرى دور افتاده‌‏اى؛ زیرا که نمى‏‌دانى چه مى‌‏کنى کورکورانه دنبال کسانى مى‌‏روى که وظیفه تو نیست. مثلا شما با حسّ ذائقه و شامّه خود مى‏‌فهمید که غذاهاى ما بهتر از مال فرنگیهاست.
فسنجان جوجه بهتر از گوشت خوک است که قرمه کرده در میان روده گذاشته، یا آن ماهى متعفّن که در قوطى مقوایى از فرنگ مى‏‌آورند، مع ذلک، بر ذوق خود تحمیل مى‌‏کنید که از آن بیشتر خوشش بیاید. یا مى‌‏فهمید که سایه بهتر از آفتاب است زیر سقف یا زیر درخت، ولى چون فرنگى‏‌ها غالبا هواى مملکت‌شان ابر و سرد است و از سقف و سایه خوششان نمى‏‌آید، شما مى‌‏گویید ما باید دست از فهم خود برداریم، خانه‌‏ها را هرکس درخت دارد قطع مى‏‌کند گل مى‌‏کارد که شبیه فرنگستان باشد. جهنّمى در تابستان براى خود درست مى‏‌کند. لباسها موافق عادات ممالک مختلفه تهیه شده در عربستان و هواى گرم اگر لباس تنگ و شلوار فرنگى و متعدّد و پوتین و جوراب بپوشند زحمتش به اندازه‏‌ایست که شما مى‏‌خواهید از این طرف میدان توپخانه به آن طرف بروید. همین‏‌طور که شما را این زحمت آسان است، به واسطه تقلید فرنگى‌‏ها، فرنگى‌‏مآب‏‌هاى عربستان هم در هواى گرم همین لباس تنگ را مى‏‌پوشند و بر خود هموار مى‏کنند تا اخلاص خود را به فرنگیها کاملا ثابت کنند. اشخاصى که معتقدند باید زنهاى ایرانى کشف حجاب کرده مثل زن‌هاى فرنگى آزاد در خیابان‌‏ها و تآترها و میان مردان بروند و بیایند، نه تصوّر کنید که نمى‌‏فهمند این کارها بد است، بلکه مى‌‏گویند: چون رسم فرنگیها این است که زن با مرد اجنبى مى‏‌رود و مى‌‏رقصد و شوهر حق ممانعت ندارد و قباحتى قائل نیستند ما هم باید ندانسته با علم به قباحت مثل آنها شویم؛ بلکه گاهى خود فرنگیها هم تصدیق مى‏‌کنند که فلان کار مسلمانها بهتر از کار ماست، مع ذلک ما مى‏گوییم: خیر، آنها شکسته نفسى مى‏کنند، مثلا شراب خوردن و قمار کردن، به زور ما اینجا ترویج مى‏کنیم و آنها درمانده‏اند و مى‏خواهند از میان خود براندازند نمى‏دانند چطور اقدام کنند. بالأخره امریکایى‏ها بکلّى منع کرده‏اند که ورود و خروج آن مطلقا از طرف دولت قدغن است."
هزار یک کلمه؛جلد 4؛ص181

۹۵/۰۹/۱۹ موافقین ۰ مخالفین ۰
مـیـم الـف

اجتماع

نظرات  (۱)

خوب بود . نکته ای آموختیم

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی